3 Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

Kalendarz Liturgiczny:

Niedziela - (rozpoczyna się 16 Tydzień Biblijny) Starajmy się sięgać po Słowo Boże regularnie. Dziś oprócz tradycyjnych form mamy dostęp do aplikacji, a więc ułatwiony dostęp, aby czytać i rozważać Pismo Święte codziennie.

W piątek na mszę świętą zapraszam szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. (po mszy świętej spotkanie)

Ks. Ignacy Moskwa, były proboszcz w naszej parafii przeżywa w tym roku Jubileusz 50 - lecia kapłaństwa. Zaprosił parafian z Zawady na mszę świętą do Łagiewnik, do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, na niedzielę 19 maja 2024, na godzinę 15.20. Po mszy św. jest przewidziane spotkanie z księdzem w Domu Pielgrzyma. Ksiądz musi na to spotkanie określić ilość osób. W związku z tym, kto by się wybierał, czy w grupie, czy indywidualnie proszony jest o zapisanie się w zakrystii w ciągu najbliższego tygodnia, abyśmy mogli księdzu określić, ilu nas będzie.

* * *
W przyszłą niedzielę (III miesiąca) przy kościele zbiórka ofiar na fundusz remontowy.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty parafianom przysiółka Poręby I , na sobotę zapraszam parafian przysiółka Poręby II.

Do wieczności odeszła: śp. Władysława Pietrzyk
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

PRZYPOMNIENIA

15 czerwca 2024 (sobota) o godzinie 11.00 w Łagiewnikach będzie beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Na tę uroczystość mogę wyznaczyć imiennie 5 osób- reprezentantów parafii. Proszę zatem zgłaszać się, kto chciałby reprezentować naszą parafię. Tych, którzy wybierają się na tę uroczystość, proszę o zapisywanie się w zakrystii po mszach świętych i zgłaszanie ile kart wstępu dla nich i ich bliskich mam zarezerwować. Zapisywać się można od dziś do niedzieli 14 kwietnia włącznie.